Ярослав Гадзало на AGRO-2019 розказав про здобутки та досягнення Національної академії аграрних наук
Комментарии (0)
4 червня в Києві у НК "Експоцентр України" стартувала ХХХІ міжнародна агропромислова виставка AGRO-2019.
Це одна з найбільших і найважливіших подій агропромислового сектору України та Східної Європи, яка орієнтована на демонстрацію досягнень, відкриття українського ринку для зарубіжних компаній, налагодження зв’язків між виробниками та покупцями, впровадження інноваційних рішень і технологій. Виставка відкриває можливості для співпраці з країнами-лідерами світового аграрного сектору, створює можливості для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками.
Національна академія аграрних наук України є одними із постійних і найбільших вітчизняних учасників AGRO-2019. Цього року академія представила передові досягнення рослинництва, тваринницької галузі, результати роботи селекціонерів, виведені науково-дослідними інститутами передові та перспективні сорти культур, засоби контролю захворювань серед тварин, досягнення та нові розробки ветеринарної медицини, досягнення в напрямку відновлення та захисту ґрунтів, меліорації, збереження водних ресурсів.
Серед наукових установ НААН України на AGRO-2019 свої досягнення та розробки представили: Інститути зернових, олійних, луб’яних культур, Інститут рису, овочівництва та баштанництва, Біосферний заповідник «Асканія-Нова», Інститути тваринництва, ветеринарної медицини, свинарства та агропромислового виробництва, бджільництва та інші.
Учасники виставки мали можливість не лише познайомитися з досягненнями наукових установ НААН України, але й продегустувати представлені зразки продукції, серед яких полуниці, черешні, жимолость, інші ягоди та фрукти, соки, мед, вина, продукція тваринництва. А Інститут рису пригощав всіх бажаючих справжніми пловом з українського рису та суші.
«Наша академія вже багато років поспіль є учасником AGRO-2019 і цього разу тут також представлений наш павільйон, - говорить президент НААН Ярослав Гадзало. — Приємно бачити, що з кожним роком на виставці збільшується кількість експонатів саме від Українських компаній, які представляють промисловість, виробництво, підприємства, що виробляють продукцію для агропромислового комплексу. Сьогодні ми бачимо дуже багато вітчизняної ґрунтообробної, посівної, комбінованої техніки, яка допомагає не лише зробити більш ефективним ведення робіт, але й зменшити енергозатрати.
В павільйоні НААН України представлені сотні видів культур, сортів, гібридів, які пропонує агарна наука. Вони мають прекрасні властивості, стійкі до багатьох комплексів хвороб, шкідників, бур’янів. І найголовніше, починаючи з зернових культур і закінчуючи кукурудзою, картоплею, вони мають високу урожайність.
Наприклад, у нас представлені сорти озимого ячменю, урожайність якого має 120 ц/га, наші гібриди кукурудзи вирощуються в Україні на площах понад мільйон гектарів і експортуються за кордон, — розказав президент НААН Ярослав Гадзало».
«Сьогодні фермери, які беруть участь у виставці, мають прекрасну можливість знайти для себе ті сорти, які стануть для них корисним надбанням вже при цьогорічному осінньому посіві озимих культур, а також під урожай наступного року, зокрема кукурудзу, соняшник, інші зернові, які дадуть хороші врожаї. Не секрет, що за останні 10-15 років урожайність зернових в Україні збільшилася вдвічі. І ми це бачимо по валовому збору, по експорту зерна, олії, інших товарів, — говорить Ярослав Гадзало. — Також хочеться виділити такі культури як просо, гречка та ряд інших, селекцією яких в Україні займаються практично лише наукові установи НААН. Нами вирощується насіння цих важливих продовольчих культур, яке використовується в якості посівного матеріалу вітчизняними компаніями та фермерами».
«Найбільшій аграрній державі Європи, якою є наша країна, треба мати свою аграрну науку, вирощувати більше власних сортів і гібридів, які будуть найкраще адаптованими до тих грунтово-кліматичних умов, в яких працює сільське господарство.
Україна за своїм потенціалом може прогодувати 1,5 млрд. людей. Але для цього треба правильно використовувати технології, збільшувати переробку, виробляти кінцевий продукт, який буде реалізуватися. В найближчі десять років ми можемо вдвічі збільшити реалізацію сільськогосподарської продукції на аграрний ринок світу. Звичайно, треба давати розвиток фермерству, щоб воно розвивалося, щоб люди на селі мали роботу і виробляли не просто зернові чи олійні культури на експорт, а вже перероблену, кінцеву продукцію і в готовому вигляді експортували її на ринки світу. Це збільшить як вартість самої продукції, так і доходи сільського господарства» — розповів в інтерв’ю президент НААН Ярослав Гадзало.
Читайте также
---
Ярослав Гадзало привітав НУБіП із 121 річницею
Новости партнеров
Vega виступила партнером конкурсу студентських наукових робіт
Технологии
Результати Vega 2018: 641 млн грн чистого доходу і розвиток інноваційних технологій
Новости партнеров
Ярослав Гадзало: Ізраїльський досвід ведення сільського господарства — приклад симбіозу науки і виробництва
Экономика / Бизнес и финансы
Ярослав Гадзало: ТОП-5 трендів, які в майбутньому матимуть вплив на український АПК
Авто / Бизнес и финансы
Nasdaq Group Ukraine спростувала звинувачення на свою адресу
Новости партнеров
Ярослав Гадзало: про 100-річчя НААН, перспективи, здобутки та міжнародне співробітництво Академії
Политика
ПАРЄ видала письмову декларацію щодо заміни судами України народного волевиявлення