Закарпаття як форпост суверенності та конституційної стабільності:соціально-політичні аспекти
Комментарии (0)
З прийняттям нової Конституції України, роки й роки тому наша країна повстала з попелу і знову стала вільною. Але виклики часу, економічні прорахунки та інші негаразди, накладаючись на невдалі кроки сучасних українських політиків, дуже часто гасять полум'я гордості за нашу державу. І тоді лише завдяки справжнім патріотам вдається віднайти шляхи виходу з кризи.
Саме такій патріотичній, і водночас дуже актуальній темі порятунку держави й був присвячений форум, який до Дня Конституції організував голова Ради адвокатів Закарпатської області, політичний лідер регіону Олексій Фазекош. Сам захід відбувся 29 червня 2018 року о 12:00 годині у готельному комплексі "Інтурист", що в Мукачеві.
«Зараз Україна знаходиться на визначальному етапі свого державотворення. На мою думку, сьогодні перед усіма нами стоїть надважливе питання, яке без жодних перебільшень можна сформулювати так: а чи буде Україна й надалі існувати як суверенна, соціальна й правова держава? Як казав один з класиків літератури Олді Генрі Лайон, ми усі зараз знаходимось перед великою прірвою. І щоб не впасти у цю прірву, треба вже сьогодні шукати шляхи порятунку держави, які дадуть надію українському народу у майбутнє й сповнять націю впевненістю, що люди житимуть у нормальній державі. З нормальним, не корумпованим керівництвом, й ефективною економікою. А для цього лише слід припинити безлад і хаос», — з таким привітальним словом звернувся до гостей форуму Олексій Фазекош.
І це були не просто слова, але фактично заклик до програмних дій та системо утворюючих рішень для однодумців, оскільки на форум завітали саме ті, кому є небайдужим те, що відбувається навколо.
На патріотичній спрямованості заходу, а також важливості правового захисту та дотримання Конституції наголосив у своєму вітальному листі до гостей Форуму голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, який присутнім зачитала керівник апарату Закарпатської ОДА Руслана Натуркач.
Так, під час заходу свої думки висловили патріарх українського державотворенняЕміл Ландовський, перший демократично обраний міський голова Ужгорода, голова Ради старійшин міста. Міста, яке першим на теренах Радянського Союзу висловилось проти ГКЧП.
На слова Еміла Федоровича завжди зважають, а до порад прислухаються. Як тоді, коли Ландовський ще був на чолі депутатської групи "Позиція", так і згодом, коли депутат Мукачівської міської ради Олексій Фазекош приєднався до заяви ужгородців проти ГКЧП, так і сьогодні. Тим більше, що до жвавої дискусії під час форуму долучилися керівник апарату Закарпатської обласної державної адміністрації Руслана Натуркач, в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Маріанна Готра, голова Мукачівської районної держадміністрації Сергій Гайдай, інші представники професійної та політичної еліти краю, юристи, впливові та рейтингові фахівці, журналісти, громадські діячі тощо.
Дуже важливо, що форум носив не тільки підкреслено патріотичний характер, але й вражав діапазоном проблем та представлених думок, адже з однаковим запалом до обговорення питань долучалися усі — й президент громадської організації «Красуні Закарпаття» Наталя Ворона, й голова громадської спілки "Ліга ветеранів АТО та бойових дій "Карпатська земля" Іван Удут. Тож не дивно, що серед виступаючих основна увага приділялась висвітленню широкого спектра актуальних дилем, які потрібно розв’язати державно налаштованим патріотам.
Тим більше, що зараз для цього є усі передумови. Бо з одного боку, держава має не лише покладатися на активність об’єднаних територіальних громад, а й мати чітку політику щодо забезпечення їхньої самодостатності в умовах децентралізації. У той же час, коли керівниками об’єднаних територіальних громад обирають справді активних людей, вони й уособлюють політичну та управлінську незалежність, закладаючи міцний фундамент під добробут усієї країни.
Багато проблем було висвітлено під час форуму. Але усі учасники заходу були єдині в тому, що Конституція повинна виступати не просто в якості ритуального документу, натомість вона має бути реально діючим Основним законом для кожного громадянина. Як відзначив з цього приводу Олексій Фазекош, «гарантія прав і свобод може бути забезпечена тільки в сильній державі. Якщо Україна зможе в повній мірі спиратися на непорушність Основного Закону — лише в цьому випадку ми зможемо реалізувати мрію про економічно розвинену і політично стабільну державу».
Крім того інші учасники форуму відмітили, що дуже важливо, щоб у цей буремний час Конституція залишалась символом суверенності нашої держави. Повага до задекларованих у ній принципів — це те правило, яке повинно бути в серці кожного громадянина нашої країни.
На завершення додамо, що яскраві ідеї, енергія, амбіції, бажання досягати поставлених цілей, готовність брати на себе відповідальність — все це об'єднувало нинішніх учасників форуму на Закарпатті. А значить, всі вони готові ствердно відповісти на риторичне питання того ж таки Олді Генрі Лайона «Всі ми — знаряддя Його, і хто знає, раптом завтра Хреститель вкаже пальцем саме на тебе?», і розпочати будівництво держави так, як того потребує народ.
Читайте также
Политика / Экономика
Ілля Токар: «Вірю, що Мукачівщина стане оновленою та сучасною»
Политика / Закон и порядок
Профспілка адвокатів підтримала рух СТОП9055, а Олексій Фазекош виступив проти хаосу в адвокатурі (ВІДЕО)
Закон и порядок
Незалежна адвокатура - останній бастіон правової держави, - О.Фазекош
Новости партнеров
Центр журналiстських розслiдувань: «соцiалiсти» Закарпаття втiлили в життя iдею незалежних ЗМI
Политика
ОЛЕКСІЙ ФАЗЕКОШ: «Я ПОВЕРТАЮСЬ У ПОЛІТИКУ РАЗОМ З ІДЕОЛОГІЧНОЮ ПАРТІЄЮ, ЯКУ ОЧОЛЮЄ СИЛЬНИЙ ЛІДЕР» (ВІДЕО)
Закон и порядок
НАБУ ПОРУШИЛО КРИМІНАЛЬНі ПРОВАДЖЕННЯ ПРОТИ ГОЛОВИ ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ МІСТА КИЄВА ТА ЙОГО ЗАСТУПНИКА, КОЛИ ПРОГРАЛО ПРОТИ НИХ СПРАВУ У СУДІ
Политика
Балога боїться що Україна віддасть свої землі іноземцям
Политика
Віктор Балога радить «Регіоналам» не голосувати за введення векселів