Твой источник новостей
» » «Людина має бути на першому місці!» Святослав Козирєв розповів про проблеми Києво-Святошинського району та можливі шляхи їх вирішення

«Людина має бути на першому місці!» Святослав Козирєв розповів про проблеми Києво-Святошинського району та можливі шляхи їх вирішення

Добавлено: 30.08.19
Автор: nagolosua
Рубрика: Киев
Комментарии (0)
Про розвиток, проблеми Києво-Святошинського району та можливості їх вирішення розповів місцевий активіст, громадський діяч та волонтер Святослав Козирєв.
«Безперечно, зараз для Києво-Святошинського району, зважаючи на темпи росту населення, розвиток соціальної інфраструктури є питанням номер один. На жаль в попередні роки йому приділялося недостатньо уваги, що стало причиною більшості сучасних проблем, багато з яких потребують швидкого реагування, а також продуманого планування, та сучасних креативних рішень.
Однією з болючих проблем Києво-Святошинського району є розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури, сполучення з Києвом, відновлення дорожнього покриття та будівництва нових доріг. На жаль забудовники, які активно зводять в нашому районі свої житлові комплекси, і які мали займатися цим питанням, до цих пір чомусь залишаються осторонь. Хоча саме вони повинні були з самого початку подбати про будівництво нових доріг та якісне транспортне сполучення зі столицею для своїх жителів. Зважаючи на темпи росту населення, якщо в найближчі роки не буде швидких і якісних змін – нас очікує транспортний колапс.
Зараз добратися в Київ з більшості населених пунктів можна лише маршрутками. І перевізники тут фактично монополізували даний напрямок, часто зловживаючи і встановлюючи необґрунтовані і завищені тарифи, надаючи послуги невідповідного рівня, - розповідає Святослав Козирєв.
Безперечно тут потрібно вводити нові альтернативні шляхи сполучення. Це має бути не лише розширення транспортної бази уже існуючих перевізників, але й створення нових маршрутів, збільшення кількості приміських поїздів у ранкові та вечірні години-пік. Розвантажити рух допомогли б будівництво нових шляхів сполучення. Також одним з рішень може стати створення комунального підприємства, яке буде мати власний транспорт і здійснюватиме перевезення пасажирів.
Слід згадати і проблемні залізничні переїзди, де було б доцільно побудувати естакади і таким чином перенаправити і розвантажити рух транспорту. Адже неодноразово доводилося бути свідком того, як, наприклад, у Вишневому, на такому переїзді стоять машини швидкої допомоги, не маючи змоги проїхати далі. А це все втрачені хвилини, які вимірюються людським здоров’ям і життями.
Однією з болючих проблем є недостатня кількість дитячих садків та шкіл. І враховуючи темпи росту населення Києво-Святошинського району, цю проблему треба вирішувати якомога швидше, - розповідає Святослав Козирєв. Тут можна згадати і недобудовані школу у Вишневому, і дитячий садок в Крюківщині, завершення яких могло б покращити стан справ. До того ж самі забудовники мають брати участь в розвитку інфраструктури і проектуючи нові житлові комплекси, обов’язково включати до проектів нові школи і дитячі садки, які зможуть відвідувати діти їх жителів та навколишніх будинків.
Взагалі проблема з масовою забудовою має багато векторів. Це і стан справ з питною водою. Адже забудовники зводячи багатоквартирні будинки, чомусь вперто мовчать про це. Проблему з якісним водопостачанням слід вирішувати вже зараз, адже тут жити не лише нам, а й нашим дітям.
Також наболілим є вивіз сміття. Якщо поглянути на досвід розвинених країн – там вже давно діють сміттєпереробні заводи, які виробляють сировину для повторного використання. Ми живемо, здавалося б, у цивілізованому суспільстві, але у нас, як і раніше, продовжують нагромаджуватися величезні полігони, які забруднюють повітря, землю, грунтові води. Це як бомба з годинниковим механізмом. Тут вирішенням може стати будівництво сміттєпереробного заводу та створення у населення відповідної культури сортування відходів.
«Особисто я бачу пріоритети розвитку нашого району наступним чином – людина має бути на першому місці, - розповідає Святослав Козирєв, - і для цього слід створювати всі відповідні умови. Щоб Києво-Святошинскький район був місцем, де хочеться жити. Розвиваючи інфраструктуру, треба створювати можливості для працевлаштування. Зараз маятникова міграція у нас складає понад 150 тис. чоловік, які щоденно мусять добиратися в Київ на роботу, а вечором повертатися назад. Тому слід подбати, щоб у людей за їх місцем проживання була робота. Це має бути створення нових виробництв, конкурентоспроможних підприємств, які б хоча б частково могли б змінити ситуацію. В свою чергу вони будуть давати дохід в місцеві бюджети, що позитивне впливатиме на розвиток міст і сіл».
Поряд з цим слід приділяти увагу і повсякденним речам. Розвитку спорту, можливостей для культурного проведення вільного часу сім’ям, молоді. Щоб у людей і, в першу чергу, в молодого покоління з’являлися бажання і можливості навчатись, розвиватися, знаходити роботу і працювати саме в Україні, не шукаючи щастя за кордоном.
До того ж у нас є така незахищена категорія, як люди літнього віку. І коли йде мова про вирішення якихось питань, то про них чомусь всі забувають. Проте це наші батьки, дідусі і бабусі, які все життя працювали, ростили і піклувалися про нас. Тут вже потрібен спільний підхід, як місцевої влади так і суспільства. Перш за все це має бути повага до літніх людей. Це навіть такі прості банальні випадки, як поступитися місцем в громадському транспорті. Також це наявність не лише у будинках, але й в адміністративних спорудах ліфтів, пандусів, щоб і пенсіонери, і інваліди мали змогу без проблем скористатися всіма послугами. До того ж і самі люди не повинні забувати про своїх батьків. Зараз велика частина державних послуг доступна в електронних кабінетах. І тут родичі літніх людей можуть легко допомогти їм з оформленням пільг, субсидій, розрахунках за комунальні платежі, тим самим звільняючи їх від тривалого стояння в чергах. Ще одним варіантом захисту людей похилого віку могло б стати страхування їх здоров’я, коли у випадку непередбачуваних випадків чи хвороб за рахунок страховки вони могли б оплатити повністю, або частково своє лікування .
«Взагалі, мені б дуже хотілося, щоб люди не мовчали про свої проблеми, а говорили про них, завжди і всюди, добивалися вирішення всіма можливими способами, говорить Святослав Козирєв. Треба вимагати від влади, чиновників виконання обіцянок і поставлених задач, покращення життя. Саме тому нашою ініціативною групою було створено проект «Я маю право!», презентація якого запланована на кінець вересня. Його головна ідея в тому, щоб навчити людей боротися за свої права, відстоювати їх. Повірте, це все реально і є приклади навіть в нас Києво-Святошинському районі, коли люди об’єднувалися, залучались допомогою юристів і добивалися для себе позитивних рішень.
Людина – є найвищою цінністю. І дуже важливо, щоб кожен із нас пам’ятав про це, щоб знав свої права, які визнані і гарантовані державою і суспільством. Адже всі наші права не даруються державою, а належать кожному з нас від народження.